شبکه های وایرلس wireless

شبکه های wireless

همان طور می دانید بعضی ازانواع دوربین مدار بسته به دوربین مداربسته تحت شبکه که توسط شبکه بیسیم تصویر را انتقال میدهند Wireless camera معروف هستند  .آموزش زیر بخشی از روش کار را به شما عزیزان ارائه می دهد.

. اگر کاربر یا شرکت یا برنامه کاربردی خواهان آن باشد که داده و اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت متحرک در هر لحظه در اختیار داشته باشند شبکه های بی سیم جواب مناسبی برای آنها ست .
تشریح مقدماتی شبکه های بی سیم و کابلی:
شبکه های محلی (LAN ) برای خانه و محیط کار می توانند به دو صورت کابلی (Wired ) یا بی سیم (Wireless ) طراحی گردند . درابتدا این شبکه ها به روش کابلی با استفاده از تکنولوژی Ethernet طراحی می شدند اما اکنون با روند رو به افزایش استفاده از شبکه های بی سیم با تکنولوژی Wi-Fi مواجه هستیم .
در شبکه های کابلی (که در حال حاضر بیشتر با توپولوژی ستاره ای بکار می روند ) بایستی از محل هر ایستگاه کاری تا دستگاه توزیع کننده (هاب یا سوئیچ ) به صورت مستقل کابل کشی صورت پذیرد(طول کابل ازنوع CAT5 نبایستی ۱۰۰ متر بیشتر باشد در غیر اینصورت از فیبر نوری استفاده میگردد) که تجهیزات بکار رفته از دونوع غیر فعال (Passive ) مانند کابل ، پریز، داکت ، پچ پنل و………. . و فعال (Active )مانند هاب ،سوئیچ ،روتر ، کارت شبکه و……….. هستند .
موسسه مهندسی IEEE استانداردهای ۸۰۲٫۳u را برای Fast Ethernet و ۸۰۲٫۳ab و۸۰۲٫۳z را برای Gigabit Ethernet ( مربوط به کابلهای الکتریکی و نوری ) در نظر گرفته است . شبکه های بی سیم نیز شامل دستگاه مرکزی (Access Point ) می باشد که هر ایستگاه کاری می تواند حداکثر تا فاصله ۳۰ متری آن (بدون مانع ) قرار گیرد . شبکه های بی سیم (Wlan ) یکی از سه استاندارد ارتباطی Wi-Fi زیر را بکار می برند :
۸۰۲٫۱۱b : اولین استانداردی است که به صورت گسترده بکار رفته است .
۸۰۲٫۱۱a : سریعتر اما گرانتر از ۸۰۲٫۱۱b می باشد .
۸۰۲٫۱۱g : جدیدترین استاندارد که شامل هر دو استاندارد قبلی بوده و از همه گرانتر میباشد .
هر دو نوع شبکه های کابلی و بی سیم ادعای برتری بر دیگری را دارند اما انتخاب صحیح با در نظر گرفتن قابلیتهای آنها میسر می باشد . در مقایسه شبکه های بی سیم و کابلی می تواند قابلیتهای زیر مورد بررسی قرار گیرد :
نصب و راه اندازی
هزینه
قابلیت اطمینان
کارائی
امنیت نصب و راه اندازی در شبکه های کابلی :
بدلیل آنکه به هر یک از ایستگاههای کاری بایستی از محل سوییچ مربوطه کابل کشیده شود با مسائلی همچون سوارخکاری ، داکت کشی ، نصب پریز و……… مواجه هستیم در ضمن اگر محل فیزیکی ایستگاه مورد نظر تغییر یابد بایستی که کابل کشی مجدد و …….صورت پذیرد . شبکه های بی سیم از امواج استفاده نموده و قابلیت تحرک بالایی را دارا هستند بنابراین تغییرات در محل فیزیکی ایستگاههای کاری به راحتی امکان پذیر می باشد برای راه اندازی آن کافیست که از روشهای زیر بهره برد:

Ad hoc که ارتباط مستقیم یا همتا به همتا (peer to peer ) تجهیزات را با یکدیگر میسر می سازد
Infrastructure که باعث ارتباط تمامی تجهیزات با دستگاه مرکزی می شود .
بنابراین میتوان دریافت که نصب و را ه اندازی شبکه های کابلی یا تغییرات در آن بسیار مشکلتر نسبت به مورد مشابه یعنی شبکه های بی سیم است . تجهیزاتی همچون هاب ، سوییچ یا کابل شبکه نسبت به مورد های مشابه در شبکه های بی سیم ارزانتر می باشد اما درنظر گرفتن هزینه های نصب و تغییرات احتمالی محیطی نیز قابل توجه است . قابل به ذکر است که با رشد روز افزون شبکه های بی سیم ، قیمت آن نیز در حال کاهش است .
قابلیت اطمینان

تجهیزات کابلی بسیار قابل اعتماد میباشند که دلیل سرمایه گذاری سازندگان از حدود بیست سال گذشته نیز همین می باشد فقط بایستی در موقع نصب و یا جابجائی ، اتصالات با دقت کنترل شوند .
تجهیزات بی سیم همچون Broadband Router ها مشکلاتی مانند قطع شدن‌های پیاپی ، تداخل امواج الکترومغناظیس ، تداخل با شبکه‌های بی‌سیم مجاور و … را داشته اند که روند رو به تکامل آن نسبت به گذشته(مانند ۸۰۲٫۱۱g ) باعث بهبود در قابلیت اطمینان نیز داشته است .
کارایی
شبکه های کابلی دارای بالاترین کارائی هستند در ابتدا پهنای باند ۱۰ Mbps سپس به پهنای باندهای بالاتر( ۱۰۰ Mbps و ۱۰۰۰Mbps ) افزایش یافتند حتی در حال حاضر سوئیچهائی با پهنای باند ۱Gbps نیز ارائه شده است .
شبکه های بی سیم با استاندارد ۸۰۲٫۱۱b حداکثر پهنای باند ۱۱Mbps و با ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱g پهنای باند ۵۴ Mbps را پشتیبانی می کنند حتی در تکنولوژیهای جدید این روند با قیمتی نسبتا بالاتر به ۱۰۸Mbps نیز افزایش داده شده است علاوه بر این کارائی Wi-Fi نسبت به فاصله حساس می باشد یعنی حداکثر کارائی با افزایش فاصله نسبت به Access Point پایین خواهد آمد .
این پهنای باند برای به اشتراک گذاشتن اینترنت یا فایلها کافی بوده اما برای برنامه هائی که نیاز به رد و بدل اطلاعات زیاد بین سرور و ایستگاهای کاری (Client to Server ) دارند کافی نیست .
بدلیل اینکه در شبکه های کابلی که به اینترنت هم متصل هستند ، وجود دیواره آتش از الزامات است و تجهیزاتی مانند هاب یا سوئیچ به تنهایی قادر به انجام وظایف دیواره آتش نمیباشند ، بایستی در چنین شبکه هایی دیواره آتش مجزایی نصب شود .
در تجهیزات شبکه های بی سیم مانند Broadband Router ها دیواره آتش بصورت نرم افزاری وجود داشته و تنها بایستی تنظیمات لازم صورت پذیرد . از سوی دیگر به دلیل اینکه در شبکه‌های بی‌سیم از هوا بعنوان رسانه انتقال استفاده میشود ، بدون پیاده سازی تکنیک‌های خاصی مانند رمزنگاری ، امنیت اطلاعات بطور کامل تامین نمی گردد استفاده از رمزنگاری WEP ) Wired Equivalent Privacy ) باعث بالا رفتن امنیت در این تجهیزات گردیده است . انتخاب صحیح کدام است ؟ با توجه به بررسی و آنالیز مطالبی که مطالعه کردید بایستی تصمیم گرفت که در محیطی که اشتراک اطلاعات وجود دارد و نیاز به ارتباط احساس می شو د کدام یک از شبکه های بی سیم و کابلی مناسبتر به نظر می رسند .
WLANS) Wireless Local Area Networks ):
این نوع شبکه برای کاربران محلی از جمله محیطهای(Campus) دانشگاهی یا آزمایشگاهها که نیاز به استفاده از اینترنت دارند مفید می باشد . در این حالت اگر تعداد کاربران محدود باشند می توان بدون استفاده از Access Point این ارتباط را برقرار نمود . در غیر اینصورت استفاده از Access Point ضروری است . می توان با استفاده از آنتن های مناسب مسافت ارتباطی کاربران را به شرط عدم وجود مانع تاحدی طولانی تر نمود .
WPANS) Wireless Personal Area Networks ):
دو تکنولوژی مورد استفاده برای این شبکه ها عبارت از :
IR ( Infrared ) و Bluetooth (IEEE 802.15 )
می باشد که مجوز ارتباط در محیطی حدود ۹۰ متر را می دهد البته در IR نیاز به ارتباط مستقیم بوده و محدودیت مسافت وجود دارد .
WMANS)Wireless Metropolitan Area Networks ) :
توسط این تکنولوژی ارتباط بین چندین شبکه یا ساختمان در یک شهر برقرار می شود برای Backup آن می توان از خطوط اجاره ای ، فیبر نوری یا کابلهای مسی استفاده نمود .
در این روش از شنود کاربرهایی که در شبکه مجوز ندارند جلوگیری به عمل می آید که مناسب برای شبکه های کوچک بوده زیرا نیاز به تنظیمات دستی ( KEY ) مربوطه در هر Client می باشد . اساس رمز نگاری WEP بر مبنای الگوریتم RC4 بوسیله RSA می باشد .
SSID )Service Set Identifier ):
شبکه های WLAN دارای چندین شبکه محلی می باشند که هر کدام آنها دارای یک شناسه (Identifier ) یکتا می باشند این شناسه ها در چندین Access Point قرار داده می شوند . هر کاربر برای دسترسی به شبکه مورد نظر بایستی تنظیمات شناسه SSID مربوطه را انجام دهد .
MAC )Media Access Control ):
لیستی از MAC آدرس های مورد استفاده در یک شبکه به AP) ­Access Point ) مربوطه وارد شده بنابراین تنها کامپیوترهای دارای این MAC آدرسها اجازه دسترسی دارند به عبارتی وقتی یک کامپیوتر درخواستی را ارسال می کند MAC آدرس آن با لیست MAC آدرس مربوطه در AP مقایسه شده و اجازه دسترسی یا عدم دسترسی آن مورد بررسی قرار می گیرد .
این روش امنیتی مناسب برای شبکه های کوچک بوده زیرا در شبکه های بزرگ امکان ورود این آدرسها به AP بسیار مشکل می باشد.
انواع استاندارد ۸۰۲٫۱۱ :
اولین بار در سال ۱۹۹۰ بوسیله انستیتیوIEEE معرفی گردید که اکنون تکنولوژیهای متفاوتی از این استاندارد برای شبکه های بی سیم ارائه گردیده است .
اگر کسی بخواهد ارتباط شما را شنود کند گر چه به ابزار خاصی نیاز ندارد اما بایستی در فاصله نزدیکی از شما قرار بگیرد مهمتری ویژگی بلوتوس این است که بر خلاف Infrared موانعی مانند دیوار تاثیری بر روی سیگنال آن ندارند از تکنولوژی رادیوئی استفاده کرده که خیلی گران نبوده و مصرف برق خیلی کمی دارد .
این تکنولوژی در سال ۱۹۹۴ توسط شرکت اریکسون ایجاد شد در سال ۱۹۹۸ تعداد کوچکی از کمپانیهای مشهور مانند اریکسون ، نوکیا ، اینتل و توشیبا استفاده شد . بلوتوس در فواصل کوتاهی بین ۹ تا ۹۰ متر کار می کنند این فاصله پشتیبانی به امنیت این تکنولوژی می افزاید .
WWANS) Wireless Wide Area Networks ) :
برای شبکه هائی با فواصل زیاد همچون بین شهرها یا کشورها بکار می رود این ارتباط از طریق آنتن ها ی بی سیم یا ماهواره صورت می پذیرد .

شبکه های هر روزه در حال گسترش هستند.

شرکت ایمن گسترش پیشرو در صنعت سیستم‌های هوشمند حفاظتی آماده ارائه خدمات در زمینه فروش، نصب و راه اندازی دوربین مداربسته، آیفون تصویری، درب‌های برقی، انواع رک‌های ایستاده و دیواری و انواع دزدگیر بیسیم و باسیم اماکن می‌باشد.
این شرکت با ارائه سبک‌های جدید و نو در زمینه سیستم‌های حفاظتی بازار رقابت از سایر برندها و همکاران را ربوده است.
برندهای معتبری چون  SONY – SAMSUNG – DAHUA – MAXRON- RASTER- SAYOTECH – HIKVISION و در دوربین مدار بسته و دزدگیر PARADOX کانادا و SILUCK تایوان و همچنین آیفون تصویری کوماکس و الکتروپیک و تک نما و فربیکو زمینه فعالیت شرکت می‌باشد.

گروه فنی مهندسی ایمن گسترش اصفهان نمایندگی رسمی فروش و نصب برند های دوربین مدار بسته داهوا-مکسرون – هایک ویژن – سامسونگ – سونی – رستر – سایوتک – فیلر-پاناسونیک انالوگ و تحت شبکه  در اصفهان.

فروش ویژه دوربین مداربسته اسپید دام (دوربین speed dome) در اصفهان.

تلفن:۰۳۱۳۲۳۷۲۲۷۴                همراه:۰۹۱۳۳۲۹۳۰۳۸

دوربین مدار بسته اصفهان – فروش دستگاههای دوربین مدار بسته در اصفهان – نمایندگی فروش ویتکس در اصفهان – نمایندگی HikVision در اصفهان – دوربین fam در اصفهان – bpa ایمن گستر – دوربین مداربسته اصفهان – نماینگی دوربین در اصفهان – نمایندگی hikvision در اصفهان – نمایندگی کوماکس در اصفهان – نمایندگی رسمی دوربینهای مدار paradox – نمیندگی دوربین fam – لوازم جانبی دوربین مدار بسته اصفهان – فروشگاههای دوربین مدار بسته در اصفهان – دوربین مداربسته استانها – نمایندگی فم اصفهان – نمایندگی فروش دوربین مدار بسته در اصفهان – نمایندگی دوربین مدار بسته در اصفهان – فروش دوربین مدار بسته بی سیم در اصفهان – نمایندگی ۷tech در اصفهان – شماره شرکتهای دوربین مداربسته در اصفهان – نمایندگی دوربین اکسس – نمایندگی اکسس کنترل دراصفهان – دوربین مداربسته اصفهان – نمایندگی دوربین مداربسته در اصفهان – ایمن گستر bpa – دوربین مدار بسته در اصفهان – فروش دوربین مداربسته در اصفهان – دوربین مدار بسته اصفهان – نصب دوربین مدار بسته در نمایندگی اصفهان – فروش دوربین مدار بسته در اصفهان – نمایندگی دوربین سامسونگ در اصفهان – نمایندگی تجهیزات دوربین مدار بسته samsung – نمایندگی فروش تجهیزات دوربین صنعتی – فروشگاه های دوربین در اصفهان – نمایندگی واردات دوربین مدار بسته – emdcctv – قیمت دوربین مدار بسته اصفهان – دوربین مدار بسته اصفهان – نمایندگی دوربین مداربسته سامسونگ در اصفهان -دوربین اسپیددام اصفهان-نصب دوربین اسپیددام در اصفهان-قیمت دوربین مداربسته اسپیددام در اصفهان-نمایندگی دوربین مداربسته اسپید دام در اصفهان-دوربین speed dome اصفهان-دوربین چرخشی در اصفهان-فروش دوربین speed dome در اصفهان-دوربین اسپید دام تحت شبکه در اصفهان-نصب دوربین ptz در اصفهان،نصب دوربین مداربسته در اصفهان،فروش دوربین مداربسته اصفهان،قیمت دوربین مداربسته در اصفهان،دوربین مداربسته اصفهان،دوربین مداربسته در اصفهان،نمایندگی دوربین مداربسته در اصفهان،فروش دوربین مداربسته تحت شبکه اصفهان،قیمت دوربین مداربسته ip در اصفهان،نمایندگی دوربین مداربسته تحت شبکه در اصفهان،دوربین پلاک خوان در اصفهان،دوربین مداربسته حرفه ای در اصفهان،دوربین مداربسته ارزان در اصفهان،نصب دوربین مداربسته در اصفهان،نصب دوربین مداربسته اصفهان

گروه فنی مهندسی ایمن گسترش اصفهان نماینده رسمی برند های دوربین مدار بسته DAHUA , SAMSUNG , HIKVISION , RASTER , SAYOTECH , FEELER در اصفهان و دستگاه های دزدگیر PAWAN , PAYVAR , CLASSIC , SILUCK در اصفهان و همچنین نماینده دستگاه های حضور و غیاب جهان گستر می باشد. لطفا جهت خرید یا مشاوره و بازدید رایگان با شماره ( ۳۸-۳۰-۳۲۹-۰۹۱۳ ) و یا تلفن ۳۲۳۷۲۲۷۴-۰۳۱ تماس حاصل نمایید. دوربین مدار بسته اصفهان -dahua دوربین مدار بسته در اصفهان – نمایندگی فروش ویتکس در اصفهان – نمایندگی hikvision در اصفهان – دوربین fam در اصفهان – bpa ایمن گستر – دوربین مداربسته اصفهان – نماینگی دوربین در اصفهان – نمایندگی hikvision در اصفهان – نمایندگی کوماکس در اصفهان – نمایندگی رسمی دوربینهای مدار paradox – نمیندگی دوربین fam – لوازم جانبی دوربین مدار بسته اصفهان – فروشگاههای دوربین مدار بسته در اصفهان – دوربین مداربسته استانها – نمایندگی فم اصفهان – نمایندگی فروش دوربین مدار بسته در اصفهان – نمایندگی دوربین مدار بسته در اصفهان – فروش دوربین مدار بسته بی سیم در اصفهان – نمایندگی ۷tech در اصفهان – شماره شرکتهای دوربین مداربسته در اصفهان – نمایندگی دوربین اکسس – نمایندگی اکسس کنترل دراصفهان – دوربین مداربسته اصفهان – نمایندگی دوربین مداربسته در اصفهان – ایمن گستر bpa – دوربین مدار بسته در اصفهان – فروش دوربین مداربسته در اصفهان – دوربین مدار بسته اصفهان – نصب دوربین مدار بسته در نمایندگی اصفهان – فروش دوربین مدار بسته در اصفهان – نمایندگی دوربین سامسونگ در اصفهان – نمایندگی تجهیزات دوربین مدار بسته samsung – نمایندگی فروش تجهیزات دوربین صنعتی – فروشگاه های دوربین در اصفهان – نمایندگی واردات دوربین مدار بسته – emdcctv – قیمت دوربین مدار بسته samsung اصفهان – دوربین مدار بسته اصفهان – نمایندگی دوربین مداربسته سامسونگ در اصفهان